2017 Lisans KPSS Soruları Hakkında

KPSS 2017 soruları ve cevapları osym.gov.tr’den yayınlanacak. ÖSYM KPSS soru kitapçıklarını en kısa sürede internet sayfasından erişime açacağını belirtti. 2017 KPSS soruları ve cevaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 2017 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür soru kitapçıkları ile KPSS 2017 Eğitim Bilimleri soru kitapçıklarını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. KPSS 2017 soruları ve cevap anahtarları için gözünüz akademikilanlar.com’da olsun. KPSS 2017 soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlanır yayınlanmaz
akademikilanlar.com’da olacak.

KPSS 2017 soruları ve cevap anahtarları ÖSYM tarafından açıklandı. KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek soruları ve cevap anahtarları ile KPSS Eğitim Bilimleri soruları ve cevap anahtarları akademikilanlar.com’da. ÖSYM’nin 2017 yılı KPSS soru ve cevapları yayımlandı. Adaylar, KPSS’nin soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını ÖSYM’nin resmi web sitesinden ulaşabilecekler. KPSS 2017 soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı henüz ÖSYM’den gelmedi. ÖSYM KPSS 2016 soruları ve cevap anahtarlarını en geç önümüzdeki hafta ais.osym.gov.tr’den açıklaması bekleniyor. ÖSYM KPSS sorularının tamamını mı yoksa yüzde 20’lik bölümünü mü açıklayacak henüz belli değil. Genel olarak ÖSYM sınav sorularınının yüzde 20’lik kısmını açıklıyor.

KPSS 2017 SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

KPSS 2017 soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı henüz ÖSYM’den gelmedi. ÖSYM KPSS 2016 soruları ve cevap anahtarlarını en geç önümüzdeki hafta ais.osym.gov.tr’den açıklaması bekleniyor. ÖSYM KPSS sorularının tamamını mı yoksa yüzde 20’lik bölümünü mü açıklayacak henüz belli değil. Genel olarak ÖSYM sınav sorularınının yüzde 20’lik kısmını açıklıyor.

ÖSYM AİS NEDİR NASIL GİRİŞİ YAPILIR KPSS SORULARI GÖRME EKRANI

ÖSYM Ais, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası’nın kısaltılmış ismi. ÖSYM sınavlarına girmek isteyen her aday aynı zamanda ÖSYM ais sayfasının da bir üyesi oluyor. ÖSYM Aday Şifresi sayesinde öğrenciler ÖSYM ais sayfasından, sınav giriş belgesi, sınav soruları, sınav cevap anahtarlarına ulaşabiliyorlar. Aynı durum bugün yapılan KPSS 2017 için de geçerli. KPSS adayları KPSS 2017 soruları ve KPSS cevap anahtarlarına ais.osym.gov.tr adresine TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM Aday Şifreleri’ni girerek ulaşabilecekler.

KPSS PUANI NASIL HESAPLANIR?

Genel kabul görmüş basit bir KPSS hesaplama sistemi var.

0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 ile -+5 puan farkla puanınızı hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplamaya göre yukarıdaki adayın puanı 0,5 x 70 + 40 = 75 puan olmalıydı. Ancak yapılan testler?n Türkiye ortalaması ve standart sapma değerleri -+5 puan oynamaktadır.

Kpss puan hesaplama motoru ile 2017 puanınızı hesaplayabilirsiniz. Bu yapacağınız hesaplama yalnızca p3 puanı için değildir. unibilgi.net sitesinde yer alan hesaplama aracı ile 121 farklı puan türünde KPSS puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Şüphesiz hesap konusunda en çok meraklı olanlar öğretmen adaylarıdır. Onbinlerce aday arasından öğretmen olmak isteyenler üç farklı oturuma girmektedirler. Lisans, eğitim bilimleri ve öabt testine giren adaylar atanmak için p121 puanına bakmaktadır. p121 puan hesaplama motoru ile de öğretmenlik puanı olan öabt puanınızı hesaplayabilirsiniz.

KPSS’DE KAÇ NET KAÇ PUAN?

KPSS 2017 Lisans bölümü için artık zaman daralıyor. Puanların ve netlerin en ince ayrıntısı ile hesaplandığı günlerdeyiz.

KPSS SINAV MERKEZLERİ

ÖSYM gerektiğinde, sınava başvuran aday sayısına bağlı olarak listede yazılı sınav merkezlerine ek olarak yeni sınav merkezleri açabilir veya listede yazılı sınav merkezlerinden bazılarını iptal edebilir.

Kapasitesi dolmuş veya iptal edilmiş sınav merkezlerini isteyen adayların, sınava başvurusunu tamamladığı tarih de dikkate alınarak (sınava son başvuru gününde başvuran adaylardan başlamak üzere) belirlenecek bir kısmı, kapasitesi dolmamış diğer sınav merkezlerine atanır. Böyle durumlarda adayın sınava gireceği yeri saptama yetkisi ÖSYM’ye aittir.
ÖSYM gerekli olduğu hâllerde adayı tercih ettiği sınav merkezlerinden farklı bir sınav merkezine atayabilir. Başvurusunu yapan aday, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav merkezi değişikliği yapabilecektir.

ÖSYM, adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nden adres bilgilerini kontrol etme hakkını saklı tutar. Yanlış beyanda bulunan adaylar ÖSYM tarafından belirlenecek sınav merkezlerine atanabilecektir Sınava girmek istediği merkezi yazmayan adaylar, ÖSYM tarafından herhangi bir sınav merkezine atanırlar. Adayların atandıkları sınav merkezleri değiştirilemez. Başvuran aday sayısının 1000’den az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapıp yapmama hakkında ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecektir.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir