2017 TEOG 3. Nakil Sonuçları

28.08.2017- 06.09.2017 Başvuru Dönemi 2017 Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş  İçin 3. Yerleştirmeye Esas Nakil Sonuçları Açıklandı. Başvuru sonuçları http://meb.gov.tr  web adresinden açıklandı.

Sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

2017-2018 öğretim yılı 18.09.2017 Pazartesi günü başlayacaktır.

Okul öncesi öğrenciler, ilkokul birinci sınıfa gidenler, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıflarındaki öğrencileri eğitim ve öğretim hazırlıkları, okulların açıldığı hafta derslerle birlikte başlayacaktır.

Kayıt Aşama ve İşlemleri;

Kayıtlar yerleştirme işlem esasları baz alınarak sistemden otomatik yapılmaktadır.

Yatılı kazanıp kayıt yaptıranlar ve şartları barındıranlara, kendilerine uygun pansiyon bulunması halinde, yatılı okuma kontenjanından MEB’in yatılılar için belirlediği yönetmelik hükümleri geçerli sayılarak öğrenim imkanları sağlanacaktır.

Mesleki Eğitim Merkezlerini tercih edip kazanan öğrenciler çıraklık eğitimine gidecekleri iş yerleri ve yerleştikleri andan itibaren 2 ay içinde sözleşmelerini imzalayacak.

Sözleşmesi olmayan, imzalanmayan öğrencilerin kayıtları silinecek ve açık öğretim kurumlarına kayıtları yönlendirilecek.

Paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise paralı yatılı kalabilirler.

Açık Öğretimlilere yerleşen öğrenciler 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar kesin kayıtlarını yapmak için başvuruda bulunmalıdırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir