Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasına Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan öğretim üyesi alınacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

 

Birimi Unvanı Anabilim Dalı Derece Adet Aranan nitelikler
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Yardımcı Doçent Uluslararası İlişkiler 3 1 Siyaset Bilimi alanında doktora yapmış olmak. Küresel göç ve toplumsal cinsiyet alanlarında çalışmaları bulunmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Yardımcı Doçent Siyaset Bilimi 3 1 Siyaset Bilimi alanında doktora yapmış olmak. Nicel araştırma yöntemleri, siyasi davranış ve domokrasi kültürü alanlarında çalışmaları bulunmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Yardımcı Doçent Genel Sosyoloji ve Metodoloji 3 1 Çalışma sosyolojisi, cumhuriyet tarihi, toplumsal hareketler konularında yayın ve çalışmaları bulunmak.
Mühendislik Fakültesi Doçent Elektronik 2 1 Nanokristal malzemeler ve optoelektronik aygıtlar konusunda çalışmaları bulunmak.
Mühendislik Fakültesi Yardımcı Doçent Elektronik 3 1 Doktorasını Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektrik-Bilgisayar Mühendisliği alanlarının birinde tercihen yurtdışında tamamlamış olmak, gömülü sistemler, yüksek performanslı sistemler, sistem tasarımı, donanım ve yazılım güvenliği konusunda çalışmaları bulunmak.
Mimarlık Fakültesi Yardımcı Doçent Mimari Tasarım ve Eleştiri 1 1 Mimari Tasarım alanında doktora yapmış olmak, kamusal mekân üzerine araştırma veyayınları bulunmak.
Mimarlık Fakültesi Yardımcı Doçent Mimari Tasarım ve Eleştiri 1 1 Mimari Tasarım alanında doktora yapmış olmak, mimarlık ve etik üzerine araştırma veyayınları bulunmak.
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Profesör Biyomühendislik 1 1 Biyomühendislik alanından yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak. Fajgösterim, gen terapi, RAFT polimerizasyonu, polimerik miseller ve sıcaklığa duyarlı polimerler üzerine çalışmalar ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınları bulunmak.
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yardımcı Doçent Biyomühendislik 3 1 Kimya Mühendisliği Bölümü’nden lisans ve Biyomühendislik alanından doktora derecesine sahip olmak. Kemik doku mühendisliği için elektro-eğrilmiş polimerik esaslı doku iskeleleri üzerine çalışmalar ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınları bulunmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir