Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizde açık bulunan aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfası (http://personel.aksaray.edu.tr/tr) Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan “Aksaray Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirtilen asgari kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterlereuymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.

Adaylar aynı web sayfasında yayınlanan “Öğretim Üyeliğine Atanma Dosyası Hazırlama Rehberine” göre düzenleyecekleri doçent kadroları için 4 takım dosyayı ikişer vesikalık resim ile birlikte Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent kadroları için ise 4 takım dosyayı ilgili Fakülte Dekanlıklarına/Yüksekokul Müdürlüklerine imzalı bir dilekçe ve iki adet resimle birlikte ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde mesai saatlerinde teslim edeceklerdir.

Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI/PRG. UNVANI ADETİ AÇIKLAMA
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Halkla İlişkiler Yrd. Doç. Dr. 1 Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü lisans mezunu olup, lisans üstü çalışmalarını Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalında yapmış olmak. Siber zorbalık ve kurumsal reklamcılık alanında çalışmaları olmak.
Veteriner Fakültesi Klinik Öncesi Veterinerlik Farmokoloji ve Toksikoloji Yrd. Doç. Dr. 1 Veteriner Fakültesi mezunu olup, Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji alanında doktora yapmış olmak, deneysel kolit ve deneysel kolorektal kanserde koruyucu tedavi ile fitoterapi konusunda çalışmaları olmak.
Zootekni ve Hayvan Besleme Veterinerlik Zootekni Yrd. Doç. Dr. 1 Veteriner Fakültesi mezunu olup, doktorasını Veteriner Zootekni alanında yapmış olmak, evcil hayvan genetik kaynaklarının korunması ve keçilerde kesim, karkas ve et kalite özellikleri ile ilgili çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Afet Yönetimi Yrd. Doç. Dr. 1 Girişimcilik eğitimi ve sağlık yönetimi alanında çalışmaları olmak.
Yrd. Doç. Dr. 1 Afet ve acil durum konusunda 10 yıl mesleki tecrübesi olmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku Doçent 1 Zekat ve İslam aile hukuku konuları ile biyoetik alanlarında çalışmaları olmak.
Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Yrd. Doç. 1 Turizm işletmeciliği lisans mezunu olup, lisans üstü çalışmalarını Turizm İşletmeciliği alanında yapmış olmak. Turizm eğitimi, turizm ekonomisi ve seyahat işletmeciliği üzerine çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Yrd. Doç. Dr. 1 Pediatrik nöröşirürji alanında sertifikasyon düzeyinde deneyimli olup, bu konu ile spinal ve omirilik cerrahisi alanında klinik ve deneysel çalışmalar yapmış olmak.
Üroloji Yrd. Doç. Dr. 1 Endoüroloji ve böbrek taşı tedavisinde deneysel ve klinik çalışmalarda bulunmak ve bu alanda deneyimli olmak
Ortopedi ve Travmatoloji Yrd. Doç. Dr. 1 Aşil tendon kopmalarında trombositten zengin plazmanın etkisini tavşan deneyi ile çalışmış olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Yrd. Doç. Dr. 1 Karşıt olma, karşı gelme bozukluğu olan çocuklarda yüz ifadelerinin tanınması ile ilgili çalışmaları olmak.
Acil Tıp Yrd. Doç. Dr. 1 Acil tıp yeterlilik sınavından başarılı olup, acil serviste akut koroner sendrom nedeniyle başvuran hastalarda serum netrin1 düzeyinin tanı ve prognoz üzerine etkisi konusunda çalışması olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektronik Doçent 1 Dalga boyu ayarlanabilir lazerlerin ve lazer-tabanlı sensörlerin geliştirilmesi konularında çalışmaları olmak
Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Doçent 1 Biyokütle enerjisi alanında çalışmaları olmak
Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Genel Biyoloji Doçent 1 Akuatik toksikoloji ve balık histolojisi konularında çalışmaları olmak.
Batı Dilleri ve Edebiyatları İngiliz Dili ve Edebiyatı Yrd. Doç. Dr. 1 İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak. Ekoeleştiri ile modernist ve postmodernİngiliz romanı üzerine çalışmaları olmak.
Matematik Analiz ve Fonksiyonlar Yrd. Doç. Dr. 1 Sabit nokta, veri bağlılığı ve integral denklemler üzerine çalışmaları olmak
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Doçent 1 Beden eğitimi öğretmeni adaylarının eğitim inançları, mesleki tutumları ve yabancılaşmaları konularında çalışmaları olmak.
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Yrd. Doç. Dr. 1 Gitar branşında olup, gitar alanında çalışmaları ve sanatta yeterliliği olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kentleşme ve Çevre Sorunları Doçent 1 Biyolojik çeşitlilik, ekonomik değerleme teknikleri ve bio ekonomi konularında çalışmaları olmak
İktisat İktisat Politikası Doçent 1 Doçentliğini makro iktisat alanında almış olup, enflasyon, cari işlemler açığı ve döviz kurunun yurtiçi fiyatlara geçiş etkisi konularında çalışmaları olmak
İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Doçent 1 Doçentliğini makro iktisat alanında almış olup, ekonomik krizler, bankacılık ve insani kalkınma konularında çalışmaları olmak
Maliye Mali İktisat Doçent 1 Doçentliğini makro iktisat alanında almış olup, maliye politikalarının sürdürülebilirliği ve bütçe açıkları konularında çalışmaları olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Yapı Bilgisi Yrd. Doç. Dr. 1 Mimarlık bölümü lisans mezunu olup, lisans üstü çalışmalarını Mimarlık Anabilim Dalında yapmış olmak. Yapı üzerine çalışmaları olmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir