Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru ve Atanma/Yeniden Atanma Kriterlerini (http://personel.balikesir.edu.tr/ mevzuat.html adresinden ulaşılabilir) sağlamaları, 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

A – PROFESÖR; BAŞVURU ŞARTLARI

– Profesör kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli, yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ile istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 6 takım halinde Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

– Adaylar dilekçelerinde yayınlarından birini Başlıca Araştırma Eseri olarak göstereceklerdir.

B – DOÇENT; BAŞVURU ŞARTLARI

– Doçent kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli, yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ile istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 4 takım halinde Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Adayların başvuru dilekçelerinde T.C. Kimlik Numarası, yazışma adresi ile telefon numaralarını bildirmeleri gereklidir. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Son başvuru tarihi ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına başvuramazlar.

 

BİRİMİ BÖLÜM/ANABİLİM DALI UNVAN KAD. DER. ADET AÇIKLAMA
TIP FAKÜLTESİ Dahili Tıp Bil. Böl./Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçent 1 1 Çocuk Endokrinoloğu olmak.
Cerrahi Tıp Bil. Böl./Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doçent 1 1 Yurtiçi ve Yurtdışından “Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Yeterlilik Sertifikaları” olmak; baş boyun bölgesi cerrahisi konusunda deneyimli olmak.
Cerrahi Tıp Bil.Böl./Üroloji Profesör 1 1 Hipospadias ve Gen Mutasyonları ile Çocuk Ürolojisi ve Üroonkoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
NECATİBEY EĞİTİM FAKÜLTESİ Matematik ve Fen Bil.Böl./Kimya Eğitimi Doçent 1 2
Eğitim Bil. Böl./Eğit. Prog. ve Öğr. Doçent 1 1
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ Psikoloji Böl./Sosyal Psikoloji Doçent 2 1
İLAHİYAT FAKÜLTESİ Temel İslam Bil. Böl./Tefsir Doçent 1 1
İlköğretim Din Kült. ve Ahl. Bil. Eğt. Böl. Doçent 1 1
VETERİNER FAKÜLTESİ Temel Bil. Böl./Histoloji ve Emb. Profesör 1 1
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Maliye Böl./Mali Hukuk Doçent 2 1
TURİZM FAKÜLTESİ Turizm Rehb. Böl. Doçent 2 1 Doçentliğini Turizm alanında almış olmak, Turist Rehberliği alanında çalışmaları olmak.
Turizm İşl. Böl. Doçent 1 1 Doçentliğini Turizm alanında almış olmak, Girişimcilik konularında çalışmaları olmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir