Bingöl Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı

İlan No : 1018842
İlanın Çıkılacağı yer BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ—>VETERİNER FAKÜLTESİ—>ZOOTEKNİ VE HAYVAN BESLEME BÖLÜMÜ—>VETERİNERLİK ZOOTEKNİ ANABİLİM DALI
Kadro Ünvan ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
Ales Puanı  70
Kadro Sayısı 1
Yds/Dengi 50
Kadro Derecesi 7
Duyuru Başlama Tarihi 21.08.2017
Son Başvuru Tarihi 08.09.2017
Sonuç Açıklama Tarihi 20.09.2017
Ön Değerlendirme Tarihi 13.09.2017
Sınav Giriş Tarihi 18.09.2017
Başvuru Tipi Şahsen, Posta
Basvuru Yeri Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı/Selahaddin-i Eyyubi Mah. Aydınlık Cad. No: 1 Posta Kodu: 12000 Bingöl/TÜRKİYE
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi www.bingol.edu.tr

ÖZEL ŞARTLAR
Veteriner Fakültesi lisans mezunu olmak

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER
Başvuruda İstenen Belgeler:

1- Adayın başvuracağı Fakülte/MYO/Y.Okulu’nu, kişisel yazışma adresini ve telefon numaralarını belirten dilekçesi, (http://www.bingol.edu.tr/tr/idari/daire-baskanliklari/personel-daire-baskanligi/dokumanlar adresinden Öğretim Elemanı İlanına Başvuru Formu)

2- Özgeçmiş

3- Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge

4- Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezuniyet belgelerinin fotokopisi (Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kuruldan denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

5- Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora transkript fotokopileri

6- ALES Belgesi

7- Yabancı Dil Belgesinin fotokopisi (KPDS, ÜDS veya muadili)

8- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

9- Fotoğraf (1 adet)

10- Onaylı Hizmet Belgesi (Kamu kurumunda görev yapmış adaylar için)

Önemli Notlar:

Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir.
Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.
Tecrübe belgesi; hizmetin yerine getirildiği kurum/kuruluş/şirket/firmadan hizmet belgesi veya onaylı bir yazıyla belgelendirilmelidir.
Tecrübe belgesi ile birlikte çalışılan sürelere ait SGK çıktısının da gönderilmesi gerekmektedir. Yalnızca SGK çıktısı kabul edilmemektedir.
Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak şartı yer alan ilanlarda, öğrenci belgesi ve ilgili transkriptinde gönderilmesi zorunludur.
Yüksek Lisans ve Doktora yapıyor veya yapmış olmak şartı yer alan ilanlarda, ilanda belirtilen anabilim dalının/bilim dalının/alanın mezuniyet belgesinde/öğrenci belgesinde/transkriptte veya onaylı resmi yazıda belirtilmiş olması gerekmektedir.
Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.
Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir