Bitlis Eren Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize bağlı fakülte ve yüksekokullarda istihdam edilmek üzere; 2547 Sayılı Kanunun 23. ve 26. maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuran tüm adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları ve Bitlis Eren Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri Yönergesinin ilgili maddelerindeki şartlara haiz olmaları gerekir. Profesör kadrosu daimi statüdedir. (İlgili yönergenin sonundaki Ek-3, Ek-4, Ek-5 formlarının yönergeye uygun olarak doldurulması zorunludur.)

ADAYLARDA MÜRACATTA İSTENİLEN BELGELER VE BAŞVURU YERİ;

“Üniversitemiz Web sayfasında yer alan başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı örneği, özgeçmiş, öğrenim belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora veya Uzmanlık Belgesi) 2 adet fotoğraf ve bilimsel çalışma ile yayınlarını kapsayan, bilimsel çalışmalarının listesi ve bilimsel çalışmalarını içeren dosya veya Cd’nin Yardımcı Doçent adayları için 4 nüsha, Profesör adayları için ise 6 nüsha halinde hazırlanarak üniversitemizin Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvurulması gerekmektedir.” Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Yardımcı Doçent Adayları başvuru dilekçesinde yabancı dilini belirtmelidir. 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince; ayrıca üniversitemizde yabancı dil sınavı yapılacaktır. Tüm adayların sınava girmeleri zorunludur. Yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih daha sonra adaylara üniversitemizin Web sitesinden duyurulacaktır.

İlan son başvuru tarihi ilanın yayımlamasından itibaren 15 gündür.

 

BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET BAŞVURU ŞARTI
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
TARİH BÖLÜMÜ YENİÇAĞ TARİHİ ANABİLİM DALI Profesör 1 1 Yeniçağ Tarihi ve Yakınçağ Tarihi Bilim Alanında Doçent olmak.
TARİH BÖLÜMÜ YENİÇAĞ TARİHİ ANABİLİM DALI Yardımcı Doçent 3 1 İlgili Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
İSTATİSTİK BÖLÜMÜ UYGULAMALI İSTATİSTİK ANABİLİM DALI Yardımcı Doçent 3 1 Örnekleme Yöntemleriyle ilgili çalışma yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İŞLETME BÖLÜMÜ YÖNETİM VE ORGANİZASYON ANABİLİM DALI Yardımcı Doçent 3 1 İlgili Alanda Doktora Yapmış olmak.
KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ YÖNETİM BİLİMLERİ ANABİLİM DALI Yardımcı Doçent 3 1 İlgili Alanda Doktora Yapmış olmak.
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
ÇOCUK BAKIMI VE GENÇLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜ ÇOCUK GELİŞİMİ PR. Yardımcı Doçent 3 1 Eğitim Bilimleri Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir