Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğünden:

Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Üniversitemiz Fakülte ve Yüksekokullarında açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Müracaat süresi ilanın yayını tarihinden itibaren 15 gündür. Yardımcı Doçent kadroları için ilgili Fakülte Dekanlıkları ile Yüksekokul Müdürlüklerine, Profesör kadroları için Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına müracaat dilekçeleri ekinde;

1- T.C. Kimlik No’larını gösterir beyanlarını,

2- Tüm diplomalarını veya öğrenim durumlarını gösterir belgelerinin onaylı suretini,

3- Üç adet fotoğraflarını,

4- Adli Sicil Belgesini (En geç 1 (bir) aylık)

5- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu (3 Adet)

6- Başvuracak adayların başvuru formu ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu(http://w3.beun.edu.tr/ adresinden temin edilecektir.)

7- Üniversitemizin http://personel.beun.edu.tr/ilkeler sayfasında yayınlanmış olan Üniversitemiz Birimlerinde Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent Kadrosuna Atanma İlkelerinde yer alan formları,

8- Profesör kadrosuna müracaat edenlerin 6 (Altı) nüsha halinde, Yardımcı Doçent kadrosuna müracaat edenlerin 4 (Dört) nüsha halinde

  1. a) Özgeçmişlerini,
  2. b) Yayın listelerini,
  3. c) Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyaları ile birlikte müracaat etmeleri ilan olunur.

– Müracaat edenlerin 657 Sayılı Kanunun 48.maddesindeki şartları ve Üniversitemiz http://personel.beun.edu.tr/ilkeler sayfasında yayınlanmış olan ” Üniversitemiz Birimlerinde Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent Kadrosuna Atanma İlkeleri”ndebelirtilen şartları sağlamış olmaları,

– Yardımcı Doçent kadrosuna başvuranların müracaat dilekçelerinde yabancı dillerini belirtmeleri,

– Yurtdışından alınmış Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

NOT: Postadaki gecikmeler kabul edilmeyeceği gibi yukarıdaki belgelerden bir tanesinin eksik olması halinde de müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

ANABİLİM DALI Profesör Yrd. Doç. AÇIKLAMA
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
MADEN MEKANİZASYONU VE TEKNOLOJİSİ 1 Kaya mekaniği alanında doçent unvanını almış olmak. Kayaçların Aşınması ve Delinebilirlik Konularında araştırmalar yapmış olmak.
BİYOMEKANİK 1 Elektrik Elektronik Müh., Bilgisayar Müh., Elektronik Müh., Elektronik Haberleşme Müh., Bilgisayar ve Kontrol Müh., Kontrol Müh., Makine Müh. veya Biyomedikal Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak. Biyomekanik alanında doktora yapmış olmak.
BİYOELEKTRONİK 1 Elektrik Elektronik Müh., Bilgisayar Müh., Elektronik Müh., Elektronik Haberleşme Müh., Bilgisayar ve Kontrol Müh., Kontrol Müh. veya Biyomedikal Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak. Biyoelektronik alanında doktora yapmış olmak.
BİLGİSAYAR DONANIMI 1 Bilgisayar Müh., Yazılım Müh., Bilişim Sistemleri Müh., Elektrik- Elektronik Müh. Lisans çıkışlı olmak ve doktorasını bu alanlarda yapmış olmak.
BİLGİSAYAR YAZILIMI 1 Bilgisayar Müh., Yazılım Müh., Bilişim Sistemleri Müh. lisans çıkışlı olmak ve doktorasını bu alanlarda yapmış olmak.
BİLGİSAYAR BİLİMLERİ 1 Bilgisayar Müh., Yazılım Müh., Bilişim Sistemleri Müh. Lisans çıkışlı olmak ve doktorasını bu alanlarda yapmış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ
BİYOKİMYA 1 Tıbbi Biyokimya ABD da doktora unvanı almış olmak. Oksidatif stres üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
YÖNETİM VE ORGANİZASYON 1 Yönetim ve Strateji Bilim alanında Doçentliğini almış olmak. Örgütsel Davranış Ve Örgütlerde Kaynak Bilgisi Konularında Çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI 1 Çocuk Gastroenterolojisi alanında doçentlik unvanını almış olmak.
AHMET ERDOĞAN SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ 1 Biyokimya Bilim Dalında Doçent Unvanını almış olmak. Oksidan-Antioksidan sistemler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
ÇAYCUMA MESLEK YÜKSEKOKULU
MOBİLYA VE DEKORASYON 1 Orman Endüstrisi alanında doktora unvanını almış olmak. Odun plastik kompozitleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
BOTANİK 1 Biyoloji alanında doçentliğini almış olmak ve Doğal tetraploid bitkileri üzerine çalışma yapmış olmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir