Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğünden (ÇOMÜ):

ÖĞRETİM ELEMANLARI ALINACAKTIR

Üniversitemize Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların ilanın yayınlandığı tarihten itibaren en geç 15 gün içinde istenilen belgelerle Rektörlüğe başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurulardaki gecikmeler ile eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.

Adayların aşağıda belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

1 – 2547 Sayılı Kanunun 5572 Sayılı Kanunla değiştirilen 25. maddesinde belirtilen koşulları ve aynı kanun uyarınca Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Öğretim Elemanı Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Kriterlerini (www.comu.edu.tr) taşıyor olmak,

2 – Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması,

3 – Profesör ve Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların anabilim dallarını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, nüfus cüzdan sureti ve 2 adet fotoğraf ile bilimsel çalışma ve yayın listeleri (Profesör kadroları için yedi,

Doçent kadroları için beş nüsha) , Doçentlik Belgeleri, kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini de ekleyerek Rektörlüğe ulaştırmaları gerekmektedir. Adaylar başvuru dilekçelerinde başvurdukları birim veya anabilim dalını, ilanın açıklama kısmında ifade edilen ek şart ve çalışma alanlarına ait yeterlikleri sağladıklarını dilekçelerinde belirterek bunları belgelendirmelidirler.

4 – Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve iptal edilecektir.

5 – Bir adayın sadece 1 kadroya başvurma hakkı vardır.

6 – Erkek adayların dosyalarına askerlik durum belgelerini eklemeleri gerekmektedir.

 

DENİZ BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİSİ FAKÜLTESİ
BÖLÜM ANABİLİM DALI PROF. DOÇ. DER. AÇIKLAMA
SU ÜRÜNLERİ AV. VE İŞL. TEK. AVLAMA TEKNOLOJİSİ 1 Hayalet avcılık, uzatma ağları seçiciliği ve sepet balıkçılığı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
SU ÜRÜNLERİ TEMEL BİL. DENİZ BİYOLOJİSİ 1 Plankton-su kalitesi ilişkileri ve biyolojik modelleme üzerine çalışmalar yapmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
BÖLÜM ANABİLİM DALI PROF. DOÇ. DER. AÇIKLAMA
COĞRAFYA BEŞERİ COĞRAFYA 1 Arazi kullanımı, kırsal göç, coğrafi bilgi sistemleri ve uzaktan algılama konularında çalışmalar yapmış olmak.
FİZİK YÜKSEK ENERJİ VE PLAZ. FİZ. 1 Plazma ve kimyasal buhar biriktirme yöntemleriyle polimer ince film ve nanoparçacıkların üretimi; gaz sensörü, biyo-sensör, biyomedikal ve organik güneş pilleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
BÖLÜM ANASANAT DALI PROF. DOÇ. DER. AÇIKLAMA
SERAMİK VE CAM SERAMİK 1 1 Çevresel sanat ve ekolojik sanat konularında çalışmalar yapmış olmak ve Doçentlik ünvanını Tasarım alanında almış olmak.
TIP FAKÜLTESİ
BÖLÜM ANASANAT DALI PROF. DOÇ. DER. AÇIKLAMA
CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ 1 İskemi-reperfüzyon hasarı konusunda deneysel çalışmalar yapmak, hepatobilier cerrahi alanında yurt dışı deneyimi olmak.
DAHİLİ TIP BİLİMLERİ AİLE HEKİMLİĞİ 1 Aile Hekimliği uzmanı olmak ve çocuğa yönelik şiddet konusunda araştırma yapmış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ
BÖLÜM ANABİLİM DALI PROF. DOÇ. DER. AÇIKLAMA
TARIM EKONOMİSİ TARIM İŞLETMECİLİĞİ 1 Tarımsal üretimde kaynak kullanım etkinliğinin analizi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
TARIM EKONOMİSİ TARIM POLİTİKASI VE YAYIM 1 Türkiye’de uygulanan tarım politikaları, kırsal kalkınma politikaları ve Avrupa Birliği tarım politikaları konularında ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
ÇANAKKALE UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU
BÖLÜM ANABİLİM DALI PROF. DOÇ. DER. AÇIKLAMA
SAĞLIK YÖNETİMİ SAĞLIK EKONOMİSİ 1 Doktorası ve doçentliği finansman alanında olmak.
ÇANAKKALE TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
BÖLÜM PROGRAMI PROF. DOÇ. DER. AÇIKLAMA
MALZEME VE MAL. İŞL. TEK. MOBİLYA VE DEKORASYON 1 1 Orman Endüstri Mühendisliği anabilim dalı odun mekaniği ve teknolojisi alanında doktora yapmış olmak. Ahşap malzemede tahribatsız muayene, x-ray densitometri ve görüntü analizi konularında çalışmalar yapmış olmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir