DGS Adaylarının Dikatine

yds sınavı

23.07.2017 DGS Sınav kılavuzunda bulunan ‘AKADEMİK NOT ORTALAMALARININ TOPLANMASI İLE İLGİLİ BİLGİ’ alanındaki eğitim bilgilerinin bir araya getirilmesi ile ilgili takvimi aşağıdaki biçimde tekrar düzenlenmiştir.

YÖKSİS’ten eğitim bilgileri, 9 Ağustos 2017 tarihinde ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) kullanıcıların bilgisine açılmıştır.

Eğitim bilgilerinde değişiklik/revizyon gereken adayların, 10 Ağustos – 14 Ağustos 2017 tarihleri arasında kendi üniversitelerine müracaat ederek eğitim bilgilerinin YÖKSİS’te güncellenmesini sağlamaları gereklidir.

10-14 Ağustos 2017 tarihleri arasında YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgilerinde yapılan revizyonler, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) adayların bilgisine 16 Ağustos 2017 tarihinde takdim edilecektir.

YÖKSİS’ten güncel eğitim bilgisi 21 Ağustos 2017 tarihinde son kez çekilecek ve KKİS üzerindeki güncellemelerle beraber, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) adayın 2017-DGS müracaatsuna yansıtılacaktır. Birden çok eğitim bilgisi olup DGS müracaatsunda kullanmak istediği eğitim dışında bir eğitim seçilmiş olduğunu düşünen ve kullanılmasını istediği eğitimi değiştirmek isteyen adaylar için 22 Ağustos 2017 tarihinde sadece bir günlüğüne AİS’de DGS için eğitim seçme ekranı açılacak ve adayların istedikleri eğitimi seçmelerine imkân sağlanacaktır. Kuruma istekçe ile gönderilen arzuler kabul edilmeyecek, 22 Ağustos 2017 tarihinden sonra herhangi bir değişiklik prosedürüne izin verilmeyecektir.

Öğrencilerin  Önlisans Başarı Puanı (ÖBP) bu veriler doğrultusunda hesaplanarak değerlendirme prosedürleri yapılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here