Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

1 – Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.

2 – Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuracak adayların; www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak ekinde, özgeçmişlerini, doçentlik başarı belgelerini, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten lisansüstü çalışmalarını, üniversite veya ileri Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

3 – Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuran adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak ekinde Doçentlik Başarı belgelerini, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

4 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak, ekinde kısa özgeçmişlerini, doktora diplomasının onaylı birer örneği ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri,

5 – Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih Üniversitemiz web sayfasında adaylara daha sonra duyurulacaktır.

6 – Başvurular ilan yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

ÜNVANI=========>> PROFESÖR DOÇENT YRD. DOÇ. AÇIKLAMALAR
BİRİMİ ANABİLİM DALI DRC. ADET DRC. ADET DRC. ADET
Fen Fakültesi Geometri 1-1 Geometri alanında doktora yapmış olup Matematik bilim alanında doçent olmak.
Uygulamalı Matematik 1-1 Uygulamalı Matematik alanında doktora yapmış olup Matematik bilim alanında doçent olmak.
İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi 1-1
Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi 1-1 Temel İslam Bilimlerinde doktora yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik Tesisleri 1-1 Elektrik Tesisleri alanında doktora yapmış olup Elektrik-Elektronik Mühendisliği bilim alanında doçent olmak. Yüksek gerilim tekniği konularında çalışmaları bulunmak.
Uygulamalı Jeoloji 1-1
Yapı 1-1 Yapı alanında doktora yapmış olmak ve dinamik faktörlerin betonarme perde kat kesme kuvvetine etkisi üzerine çalışmaları bulunmak.
Teknoloji Fakültesi Taşıt Tahrik ve Güç Sistemleri 1-1 Makine Teknolojileri Eğitimi bilim alanında doçent olmak. Termal bariyer, yakıt ve yanma konularında çalışmaları bulunmak.
Yapı Malzemeleri 1-1 Yapı Teknolojileri Eğitimi bilim alanında doçent olmak. Polimer ve jeopolimerbeton konularında çalışmaları bulunmak.
Mekanik Sistemleri 1-1 Makine Teknolojileri Eğitimi bilim alanında doçent olmak. Isıl piller ve ısı transferi konularında çalışmaları bulunmak.
Veteriner Fakültesi Veterinerlik İç Hastalıkları 1-1 Veteriner Hastalıklar ve Klinik Bilimleri (İç Hastalıkları) Bilim alanında doçent olmak.
Veterinerlik İç Hastalıkları 1-1 Veteriner Klinik Bilimleri Bilim alanında doçent olmak. Enfeksiyöz hastalıklar konusunda çalışmaları bulunmak.
Veterinerlik Viroloji 1-1 Veteriner Klinik Öncesi Bilimleri (Viroloji) Bilim alanında doçent olmak.
Tıp Fakültesi Biyofizik 1-1 Biyofizik alanında doçent olmak.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 1-1 Çocuk endokrinoloji yandal uzmanı olmak
Tıp Eğitimi 1-1 Tıp Fakültesi mezunu olup tıpta uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak. Mezuniyet sonrası Yeterlik Kurullarının sınav komisyonlarında en az 3 yıl çalışmış olmak.
Kalp ve Damar Cerrahisi 1-1 Koroner arter fistüllerinin cerrahi tedavileri konusunda çalışmaları bulunmak.
TOPLAM 11 1 5

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir