Hitit Üniversitesi Akademik Personel Alımları

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Ayrıntılı bilgi www.hitit.edu.tr web adresinde mevcuttur.

Duyurulur.

Tel: 0 364 219 20 90

 

S. No Unvanı Der. Birimi Bölümü ABD/Prog. Açıklama
1 Prof. 1 Fen-Edebiyat Fak. Fizik Katıhal Fiziği Fizik alanında doçent unvanı almış olmak ve spinel ferrit, hexaferrit ve demirli alaşımlarda mössbauer konularında çalışmalar yapmış olmak.
2 Doç. 1 Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Resim Anasanat Dalı Plastik Sanatlar bilim alanında doçent unvanı almış olmak ve çağdaş sanat konusunda çalışmalar yapmış olmak.
3 Doç. 2 Fen-Edebiyat Fak. Türk Dili ve Edebiyatı Eski Türk Edebiyatı Eski Türk Edebiyatı bilim alanında doçent unvanı almış olmak, Osmanlı Dönemi görsel şiirleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
4 Yrd. Doç. 5 Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Resim Anasanat Dalı Resim Anasanat dalında sanatta yeterlik yapmış olmak ve günümüz sanatı konusunda çalışmalar yapmış olmak.
5 Yrd. Doç. 4 Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Müzik Anasanat Dalı Müzik Eğitimi bilim dalında doktora unvanı almış olmak ve ses eğitimi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
6 Yrd. Doç. 5 Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Müzik Anasanat Dalı Müzik Bilimleri ve Teknolojileri bilim dalında doktora unvanı almış olmak ve müziksel dikte eğitimi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
7 Yrd. Doç. 4 Turizm Fakültesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Turizm ve Otel İşletmeciliği Turizm İşletmeciliği Anabilim dalında Doktora Unvanı almış olmak, Otellerde rekabet stratejileri ve ülkelerin tanıtımı yöntemleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
8 Yrd. Doç. 3 Fen-Edebiyat Fak. Moleküler Biyoloji ve Genetik Moleküler Biyoloji Biyoloji alanında Doktora unvanı almış olmak, küçük memelilerin biyoekolojisi üzerine doktora çalışması yapmış olmak, hayvanlarda metabolizma faaliyetlerinin belirlenmesi, hibernasyon, oksidatif stres ve biyo-ekolojik araştırmalar için moleküler tekniklerin ve belirteçlerin kullanılması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
9 Yrd. Doç. 3 Fen-Edebiyat Fak. Tarih Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Türkiye Cumhuriyeti tarihi bilim dalında doktora unvanı almış olmak ve Mütareke ve Milli Mücadele dönemlerinde göç ve iskan konularında çalışmalar yapmış olmak.
10 Yrd. Doç. 2 Sungurlu MYO Bilgisayar Teknolojileri Bilgisayar Programcılığı Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve Uzaktan Eğitim alanında çalışmaları bulunmak.
11 Yrd. Doç. 4 Teknik Bilimler MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik İş Sağlığı ve Güvenliği Organik Kimya alanında doktora unvanı almış olmak ve C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı belgesine sahip olmak.
12 Yrd. Doç. 2 Teknik Bilimler MYO Mimarlık Şehir Planlama Harita Kadastro Harita Mühendisliği Anabilim Dalı Geometik alanında doktora unvanı almış olmak, kapalı mekan konum belirleme ve GNSS ile konum belirleme alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
13 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Göz Hastalıkları Göz Hastalıkları alanında uzman olmak ve vitreoretinal hastalıklar konusunda çalışmalar yapmış olmak.
14 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman olmak ve yardımcı üreme tekniklerinde başarısızlığın önlenmesi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
15 Yrd. Doç. 1 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Kardiyoloji uzmanı olmak ve miyokard iskemisi belirteçleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
16 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Kardiyoloji uzmanı olmak ve antikoagülasyon konusunda çalışmalar yapmış olmak.
17 Yrd. Doç. 3 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji Çocuk Radyolojisi yan dal uzmanı olmak.
18 Yrd. Doç. 3 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yönetim Bilimleri Yönetim Bilimleri Anabilim Dalında doktora unvanı almış olmak ve Türk Kamu Yönetimi, Bürokrasi ve İdare tarihi konularında çalışmalar yapmış olmak.
19 Yrd. Doç. 3 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yönetim Bilimleri Kamu yönetimi alanında doktora unvanı almış olmak ve Kamu Personel Sistemi, Yerel Yönetimler ve Yönetim Teorileri konularında çalışmalar yapmış olmak.
20 Yrd. Doç. 3 Mühendislik Fak. Elektrik Elektronik Müh. Devreler ve Sistemler Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında doktora unvanı almış olmak ve Elektronik burun konusunda çalışmalar yapmış olmak.
21 Yrd. Doç. 3 Alaca Avni Çelik MYO Elektronik ve Otomasyon Elektronik Haberleşme Teknolojisi Fizik alanında doktora unvanı almış olmak ve Ferrit nanoparçacık ve çekirdek-yüzey manyetik nano parçacıklar konularında çalışmalar yapmış olmak.
22 Yrd. Doç. 3 Alaca Avni Çelik MYO Veterinerlik Laborant ve Veteriner Sağlık Biyoloji Anabilim Dalında doktora unvanı almış olmak, Yengeç Ekolojisi ve Kumsal Ekosistemleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir