İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Münhal Kadro Duyurusu

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreterliği’nde münhal hale gelen Hukuki İşler Dairesi Direktörü kadrosu verilecektir.

Genel Sekreter Yardımcısına bağlı olarak çalışacak Direktör’ün kadrosu ile ilgiliki detaylı bilgiler ekte yer almakta olup kadroy ile ilgili aranan şartlar aşağıda bulunmaktadır;
Adayların uluslararası hukuk, hukuk çalışmaları ya da aynısı alanlarda asgari yüksek lisans derecesine sahip olmaları istenmektedir (uluslararası hukuk derslerine yoğun olarak yerveren uluslararası ilişkiler lisans uygulamaları da kabul görebilecektir).
Doktora derecesi tercih edilmektedir.
Adayın mesleki nitelik ve tecrübesine göre yüksek lisans derecesi şartının da esnetilmesi istenebilecektir.
Uluslararası kuruluşlarda ya da aynısı meslekte (uluslararası tecrübe edinimini sağlayan ulusal düzeydeki ilgili bir kurumda edinilmiş tecrübe de kabul edilebilir) direktör düzeyinde asgari 15 yıl tecrübe şartı aranmaktadır.
Adayların İİT’nın 3 dilinden (Arapça, İngilizce ve Fransızca) en az ikisini çok iyi derecede bilmeleri de beklenmektedir. Nitelikli vatandaşlarımız için bu koşulun esnetilmesi ve tek dil bilen personelin de değerlendirilmesi mümkün olabilir.
Aday 56 yaşın altında olması gereklidir. Adayın kıdemine ve ünvanına göre yaş şartı konusu ile ilgili da belli bir esneklik talep edilebilecektir.
Görev yeri Cidde’dir.
Temel maaş 4760 ABD dolarıdır.
İİT’nin yerleşim, eğitim, tedavi, konut yardımları ve yollukları ve iş sonu tazminatı uluslararası standartlara yakındır.

Söz konusu kadroya son müracaat tarihi 20 Eylül 2017‘dir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir