İstanbul Arel Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğünden:

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İÇİN ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nda yer alan “Öğretim üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak, aşağıda belirtilen Fakülte/Yüksekokul bölümlerine öğretim üyesi alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır.

Profesör kadrolarına başvuracak adaylar; başvuruda bulunacakları müracaat dilekçelerine, YÖK formatındaki özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı’na başvuracaklardır.

Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; başvuruda bulunacakları müracaat dilekçelerine, YÖK formatındaki özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı’na başvuracaklardır.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; başvuruda bulunacakları müracaat dilekçelerine (kadronun ilan edildiği fakülte/yüksekokula hitaben yazılacaktır), YÖK formatındaki özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı’na başvuracaklardır.

Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür. Müracaatlar elden veya posta yoluyla, Tepekent Yerleşke adresimiz “İstanbul Arel Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Türkoba Mahallesi Erguvan Sokak No: 26/K Tepekent Büyükçekmece/İSTANBUL” yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar ayrıca, YÖK formatındaki özgeçmişlerini www.arel.edu.tr/forms/akademik_başvuru linkinden göndermeleri gerekmektedir.

 

FAKÜLTE/ YÜKSEKOKUL BÖLÜM KADRO ÜNVANI KADRO SAYISI ARANAN NİTELİKLER
Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Yeni Türk Edebiyatı” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Eski Türk Edebiyatı” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Psikoloji Doçent 1 Doçentliğini “Çocuk Psikiyatrisi” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Yardımcı Doçent 1 Doktorasını “Klinik Psikoloji” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Mütercim-Tercümanlık Yardımcı Doçent 1 Doktorasını “Çeviribilim”, “İngiliz Dili ve Edebiyatı” veya “İngilizce Öğretmenliği” Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak.
Moleküler Biyoloji ve Genetik Profesör / Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Moleküler Biyoloji ve Genetik” veya “Biyomühendislik” Anabilim Dallarından birinde yapmış ve İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Profesör/Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Yönetim ve Organizasyon” Anabilim Dalında yapmış ve İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Profesör / Doçent / Yardımcı Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Muhasebe” alanında yapmış ve İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
İşletme Profesör / Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Yönetim ve Organizasyon” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Profesör 1 Doktora ve Doçentliğini “Muhasebe-Finans” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Profesör 1 Doçentliğini “Siyasi Tarih” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Tekstil” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Grafik Tasarımı Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Grafik Tasarımı” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 2  Doktora ve Doçentliğini “Endüstri Mühendisliği” veya “Makine Mühendisliği” Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak.
Bilgisayar Mühendisliği Profesör / Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Bilgisayar Mühendisliği”, Yazılım Mühendisliği” veya “Donanım” Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak.
Mimarlık Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 3 Doktora ve Doçentliğini “Mimarlık” Anabilim Dalında yapmış olmak.
İç Mimarlık Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 2 Doktora ve Doçentliğini “İç Mimarlık” veya “Mimarlık” Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık”, “Halkla İlişkiler ve Tanıtım”, “İletişim Sanatları” veya “Reklamcılık” Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak. Reklamcılık konusunda uzmanlaşmış olmak.
Görsel İletişim Tasarımı Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Grafik Tasarımı”, “Sanat ve Tasarım”, “Görsel İletişim Tasarımı” veya “Fotoğraf ve Video” Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak. Web tasarımı, videoprodüksiyonu veya fotoğraf teknikleri konusunda uzmanlaşmış olmak.
Radyo, Sinema ve Televizyon Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Sinema ve Televizyon”, “Radyo, Sinema ve Televizyon” veya “Fotoğraf ve Video” Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak. Yapım-Yönetim, Kurgu, Kamera ve Çekim Teknikleri vb. alanlarda uzmanlaşmış olmak.
Gazetecilik Profesör/Doçent/Yardımcı Doçent 1 Doktora ve Doçentliğini “Gazetecilik” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Profesör / Doçent 2 Doktora ve Doçentliğini “Beslenme ve Diyetetik” veya “Gıda Mühendisliği” Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak.
Hemşirelik Profesör / Doçent / Yardımcı Doçent 4 Doktora ve Doçentliğini “Hemşirelik” (Hemşirelik Esasları, İç Hastalıkları, Cerrahi, Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı) Anabilim Dalı’nda yapmış olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Profesör / Doçent / Yardımcı Doçent 2 Doktora ve Doçentliğini “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” Anabilim Dalı’nda yapmış olmak veya Tıp Fakültesi mezunu olup, “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon” veya “Ortopedist” alanlarından birinde uzmanlığını almış olmak.
Sağlık Yönetimi Profesör / Doçent / Yardımcı Doçent 2 Doktora ve Doçentliğini “Sağlık İdareciliği” veya “Sağlık Yönetimi” Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak veya Tıp Fakültesi mezunu olup, “Halk Sağlığı” alanında uzmanlığını almış olmak.
Çocuk Gelişimi Profesör / Doçent / Yardımcı Doçent 3  Doktora veya Doçentliğini “Çocuk Gelişimi” veya “Okul Öncesi Öğretmenliği” Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak.
Sosyal Hizmet Profesör / Doçent 2 Doktora ve Doçentliğini “Sosyal Hizmet” Anabilim Dalında yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler

Yüksekokulu

Muhasebe Bilgi Sistemleri Yardımcı Doçent 1 Doktorasını “Muhasebe” Anabilim Dalında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumlarında “Muhasebe” alanında ders vermiş olmak.
Turizm ve Otelcilik Doçent 1 Doçentliğini “Turizm” Anabilim Dalında yapmış olmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir