İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alınacak

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre üniversitemizin akademik birimlerine öğretim üyeleri alınacaktır.

Başvuru Koşulları:

  • Adayların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunundaki genel koşulları, 5772 sayılı Kanun uyarınca İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi tarafından belirlenen “Atama-Terfi Kriterleri’ni ve kadrolarının karşısında belirtilen özel koşulları karşılıyor olmaları gerekir.

Bütün Kadrolar için Gerekli Başvuru Belgeleri:

  • Başvuru dilekçesi;
  • YÖK formatında detaylı özgeçmiş ve yayın listesi; (Üniversitemiz web sayfası İnsan Kaynakları bölümündeki YÖK Formatındaki özgeçmişin doldurulması gerekmektedir.)
  • Lisans / Yüksek Lisans / Doktora diplomalarının noter tasdikli örneği;
  • Yurt dışından doktora alan adaylar için, YÖK denklik belgesinin aslı ya da noter tasdikli örneği;
  • YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi aslı veya noter tasdikli örneği;
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi;
  • 2 adet vesikalık fotoğraf;
  • Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştıkları kurumdan alacakları ayrıntılı hizmet belgelerini dosyalarında sunmaları zorunludur.

Profesör kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek, aşağıdaki adrese şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Profesör kadrolarına başvuranların yayın dosyalarındaki eserlerden biri “başlıca araştırma eseri” olarak belirtilmelidir.

Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazete’de yayımlanma tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içinde yapılmayan veya eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Adresi:

  • Başvurular, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na (Mahmutbey Mah., Dilmenler Cad., Bağcılar, İstanbul) şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

 

FAKÜLTE BÖLÜM / PROGRAM UNVAN KADRO SAYISI ÖZEL ŞARTLAR
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı (Türkçe) Prof./ Doç. 1 Mühendislik, Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı alanlarından Lisans derecesi almış olmak. Adayların YÖK tarafından onaylanan sınavlardan birinden, İngilizce dilinde 70 ve üzeri puan almaları gerekmektedir.
İnşaat Müh. (Türkçe) Yrd. Doç. 3 Lisans eğitimini İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlamış olmak. Adayların YÖK tarafından onaylanan sınavlardan birinden, İngilizce dilinde 70 ve üzeri puan almaları gerekmektedir.
Yazılım Mühendisliği (Türkçe) Prof./Doç. 1 Yazılım veya Bilgisayar Mühendislik alanlarından Lisans derecesi almış olmak. Adayların YÖK tarafından onaylanan sınavlardan birinden, İngilizce dilinde 70 ve üzeri puan almaları gerekmektedir.
Yazılım Mühendisliği (Türkçe) Yrd. Doç. 2 Yazılım veya Bilgisayar Mühendislik alanlarından Lisans derecesi almış olmak. Adayların YÖK tarafından onaylanan sınavlardan birinden, İngilizce dilinde 70 ve üzeri puan almaları gerekmektedir.
Mimarlık (Türkçe) Yrd. Doç. 2 Mimarlık Lisans mezunu olmak. Adayların YÖK tarafından onaylanan sınavlardan birinden, İngilizce dilinde 70 ve üzeri puan almaları gerekmektedir.
Endüstri Ürünleri Tasarımı (Türkçe) Yrd. Doç. 2 Mühendislik, Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı alanlarından Lisans derecesi almış olmak. Adayların YÖK tarafından onaylanan sınavlardan birinden, İngilizce dilinde 70 ve üzeri puan almaları gerekmektedir.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Elektronörofizyoloji Yrd. Doç. 1 Tıp Fakültesi mezunu olup, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını almış olmak.
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Yrd. Doç. 1 Tıp Fakültesi mezunu olup, Genel Cerrahi alanında uzmanlığını almış olmak
İlk ve Acil Yardım Yrd. Doç. 1 Tıp Fakültesi mezunu olup, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını almış olmak.
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Yrd. Doç. 1 Tıp Fakültesi mezunu olup, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında uzmanlığını almış olmak.
Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi ve Restoran Yönetimi Prof./Doç./ Yrd. Doç 3 Gıda Mühendisliği veya Beslenme ve Diyetetik mezunu olmak.
Sağlık Yönetimi Prof./Doç./ Yrd. Doç 2 Sağlık Yönetimi ve benzeri alanlarda doktora yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Prof. 1 Göğüs Hastalıkları alanında uzmanlığı bulunmak.
Genel Cerrahi Anabilim Dalı Yrd. Doç. Dr. 1 Genel Cerrahı uzmanı olmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir