İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İstinye Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör adayların 6 (altı) adet olacak şekilde hazırlamaları gereken; Başvuru dilekçesini, YÖK Formatlı özgeçmişlerini (Bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten Doktora ve Yüksek Lisans çalışmaları da belirtilmelidir), Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi fotokopisi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarına, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 (altı) adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Yazı İşleri Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Doçent/Yardımcı Doçent adaylarının; dört (dört) adet olacak şekilde hazırlamaları gereken; Başvuru dilekçesini, YÖK Formatlı özgeçmişlerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Doçentlik Belgesi (Doçent adaylar için), Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi fotokopileri ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi varsa yabancı dil başarı belgesi ile Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarına, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 (dört) adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Yazı İşleri Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Adayların; ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsüne şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.

ADRES:

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No: 9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

 

BİRİM BÖLÜM/

ANABİLİM DALI

UNVAN KADRO ÖZEL ŞARTLAR
Eczacılık Fakültesi Biyokimya Prof. 1 Tıp Fakültesi mezunu, tıpta uzmanlığını Biyokimya ve Klinik Biyokimya alanında tamamlamış, Biyokimya alanında doçentliğini almış, eczacılık eğitimi konusunda en az iki yıl deneyimli, yaşlanma biyolojisi alanında yurtiçi ve yurtdışı araştırmalar ve uluslararası yayınlar yapmış olmak.
Mimarlık Fakültesi Mimarlık Prof. 1 Şehir ve Bölge planlama alanında uzmanlığı olmak ve Şehirsel ve Bölgesel Dönüşüm, Kırsal Alanda Sürdürülebilirlik ve Yerleşme Politikaları, Bölge Bilimi- Bölge Planlama Eğitimi ve Bölge Planlama Politikalarında Teknoloji Kullanımı konularında bilimsel çalışmaları bulunmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık Yönetimi Prof. 1 Sağlık Hizmetleri Organizasyonu ve Araştırma alanında uzmanlığı olmak ve Formal ve İnformal Cepten Sağlık Harcamaları, Türkiye Sağlık Hizmetleri Finansman Sistemi ve Sağlık Yönetiminde Proje Yönetimi konularında bilimsel çalışmaları bulunmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Prof. 1 Uluslararası Güvenlik Stratejileri ve Silahsızlanma alanında uzmanlığı olmak ve Uluslararası Hukuk, Enerji Güvenliği ve Siber Güvenlik, Mülteci Hukuku ve Rus Dış Politikası konularında bilimsel çalışmaları bulunmak.
Tıp Fakültesi Nöroloji Yrd. Doç. 1 Nöroloji alanında uzman olmak ve uyku tıbbı sertifikası bulunmak.
Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Yrd. Doç. 1 Genel Cerrahi Uzmanı olmak ve organ nakli deneyimi bulunmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Yrd. Doç. 1 En az beş yıl öğretim üyesi olarak tecrübesi olmak ve İnsan Kaynakları Yönetimi alanında doktorası bulunmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir