Kadir Has Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı

İlan No : 1020272
İlanın Çıkılacağı yer KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ—>İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ—>SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ—>SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ PR. (İNGİLİZCE) (TAM BURSLU)
Kadro Ünvan ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
Ales Puanı  70
Kadro Sayısı 1
Yds/Dengi 50
Kadro Derecesi 0
Duyuru Başlama Tarihi 08.11.2017
Son Başvuru Tarihi 24.11.2017
Sonuç Açıklama Tarihi 08.12.2017
Ön Değerlendirme Tarihi 29.11.2017
Sınav Giriş Tarihi 04.12.2017
Başvuru Tipi Şahsen, Posta
Basvuru Yeri Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampusü, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, FATİH/İSTANBUL
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi http://www.khas.edu.tr/122/is-imkanlari

ÖZEL ŞARTLAR
Siyaset Bilimi ve/veya Kamu Yönetimi alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak ve Siyaset Bilimi ve/veya Kamu Yönetimi alanında doktora yapıyor olmak.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER
Başvuruda İstenen Belgeler:
1. Başvuru Dilekçesi, (Öğr. Elemanı Başvuru Dilekçesi)
2. Özgeçmiş,
3. 2 adet fotoğraf,

4. Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
5. Öğrenim Belgeleri (Diplomalar, transkript, Yabancı Yükseköğretim Kurumu mezunlarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge)

6. ALES belgesi (en az 70 puan)

7. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavından (en az 50 puan) ve/ veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan aldığını gösterir belge,

8. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge,

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir