Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda bölümleri/anabilim dalları-programları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.

Başvurular profesör kadrosu için Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına; yardımcı doçent kadroları için ise ilgili Birimlere şahsen yapılacak olup, posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan ile ilgili tüm bilgiler Üniversitemiz http://pdb.klu.edu.tr/ adresinde yer almaktadır.

 

Birim Bölüm Anabilim Dalı/ Program Prof. Yrd. Doç. Nitelikler
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ Tarih Genel Türk Tarihi 1 Kırım hanlığı konusunda çalışmaları bulunmak.
Ortaçağ Tarihi 1 Irak Selçukluları konusunda çalışmaları bulunmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı 1 Tanzimat şiiri üzerine çalışmaları bulunmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Ekonometri İstatistik 1 İstatistik ABD doktora mezunu olmak ve bulanık zaman serileri konusunda çalışmaları bulunmak.
Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkiler 1 Asya-Pasifik, Kıbrıs ve Türk siyasal hayatı konularında çalışma yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Yazılım Mühendisliği Yazılım Mühendisliği 1 Kinematik, diferansiyel, kompleks, lorentziyen ve öklidyengeometri alanında çalışmalar yapmış olmak ve bilgi sistemi yazılım geliştirme tecrübesi bulunmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ Şehir ve Bölge Planlama Şehir Planlama 1 Afet Riski Yönetimi ve Kent Planlama konusunda çalışma yapmış olmak.
TURİZM FAKÜLTESİ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1 Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik alanında doktora yapmış olmak ve mutfak çalışanları alanında çalışmaları bulunmak.
HUKUK FAKÜLTESİ Kamu Hukuku Genel Kamu Hukuku 1 İlgili anabilim dalında doktora yapmış olmak.
LÜLEBURGAZ HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Uçak ve Uzay Mühendisliği Uçak ve Uzay Mühendisliği 1 Meteoritler alanında çalışmaları ve alanında yurtdışı tecrübesi bulunmak.
SAĞLIK YÜKSEKOKULU Hemşirelik 1 Üroloji alanında doçentlik unvanı almış olmak.
Sağlık Yönetimi 1 Sağlık Yönetimi alanında yükseköğretim kurumlarında ders verme tecrübesi bulunmak.
UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU Bankacılık ve Finans 1 İktisat alanında doktora yapmış olmak. Sigortacılık alanında çalışmaları bulunmak.
Muhasebe ve Finansal Yönetim 1 Muhasebe Finansman alanında doktora yapmış olmak. Faaliyet tabanlı bütçeleme konusunda çalışmaları bulunmak.
SOSYAL BİLİMLER MYO Dış Ticaret Dış Ticaret 1 Uluslararası rekabet alanında çalışmaları bulunmak.
VİZE MYO Dış Ticaret Dış Ticaret 1 Kurumsal yönetim ilkeleri alanında çalışmaları bulunmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir