KTO Karatay Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı

İlan No :1018643
İlanın Çıkılacağı yer KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ—>SOSYAL VE BEŞERİ BİLİMLER FAKÜLTESİ—>PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ—>PSİKOLOJİ PR. (TAM BURSLU)
Kadro Ünvan ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
Ales Puanı  70
Kadro Sayısı 1
Yds/Dengi 50
Kadro Derecesi 0
Duyuru Başlama Tarihi 21.08.2017
Son Başvuru Tarihi 05.09.2017
Sonuç Açıklama Tarihi 15.09.2017
Ön Değerlendirme Tarihi 08.09.2017
Sınav Giriş Tarihi 12.09.2017
Başvuru Tipi Şahsen, Posta
Basvuru Yeri KTO Karatay Üniversitesi
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi www.karatay.edu.tr

ÖZEL ŞARTLAR
Psikoloji Lisans mezunu olmak.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER
1. Başvuru Formu (Üniversite Web Sitesinde) 2. Başvurulan Kadroyu ve İletişim Bilgilerini İçeren Başvuru Dilekçesi 3. Özgeçmiş 4. Onaylı Nüfus Cüzdanı Sureti veya Vukuatlu Nüfus Kayıt Örneği 5. Bir Adet Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş) 6. Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi 7. ALES Sınav Sonuç Belgesi (31 Temmuz 2008 tarihinden önce yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmakta olanların çalıştıklarına dair belge) 8. Onaylı Öğrenim Belgeleri (Lisans Diploması, Transkript, Yüksek Lisans veya Doktora yaptığına dair belge) 9. Yabancı ülkelerden alınmış olan diplomaların denklik belgesi 10. Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belge 11. Alanında tecrübe sahibi olduğunu gösterir onaylı çalışma belgesi.

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir