KYK Yurt Başvuru İşlemleri Başladı

KYK başvuruları e-devlet üzerinden yapılmaya başlandı. 14.08.2017 tarihi itibariyle başlayan yurt başvuruları 20.08.2017 tarihinde saat 23:59’a kadar devam edecek.

KYK Yurt Başvurusu için tıklayınız.

KYK başvurusu nasıl yapılır?

 

KYK’ya bağlı yurtlara başvurular 14 Ağustos’ta başlayı 20 Ağustos’ta gece yarısı sona erecektir. Başvurular bu yıl e-devlet sistemi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru esnasında ve başvuru sonunda herhangi bir ödeme talebi bulunmamaktadır. Başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgiye KYK’nın sitesinde başvuru klavuzundan ulaşabilirsiniz.

e-devlet şifresi bulunmayan öğrencilerin kimlik kartları ile PTT şubelerine giderek şifre almaları gerekiyor.

 

ÖĞRENİM TÜRLERİNE GÖRE BAŞVURU İŞLEMLERİ
14 Ağustos 2017 tarihinde başlayıp,  20 Ağustos 2017 saat 23.59 itibariyle son bulacak olan yurt müracaatına;
1. ÖSYM ile ilk defa bu yıl bir ön lisans ya da lisans programına yerleşen öğrencilerimiz (KKTC’de öğrenim görecekler dahil).
2. Halihazırda bir ön-lisans ya da lisans programına kayıtlı olarak öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz (Kayıt tarihi 30.06.2017 öncesi olan ön-lisans ya da lisans öğrencileri, KKTC’de öğrenim görenler dahil) başvuruda bulunabileceklerdir.

Önemli Bilgilendirme! 
Yurt müracaatı ileri bir tarihte alınacak olanlar
YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA uygulamalarına kayıtlı olan ya da kayıt yaptıracak tüm öğrenciler ile bu yıl ilk defa 30.06.2017 tarihinden sonra yatay geçiş, dikey geçiş, özel yetenek veya ek kontenjan ile bir ön-lisans/lisans uygulamalarına kayıt yaptıran/yaptıracak tüm öğrencilerimizin yurt müracaatları ileri bir tarihte alınacak olup gerekli bilgilendirmeler (gsb.kyk.gov.tr) İnternet sitesinden yapılacaktır.
Kendi imkanları ile gelip ülkemizde öğrenim görmekte olan uluslararası öğrencilerin müracaatlarına dair duyuru, ileri bir tarihte yapılacak ve müracaatlar (gsb.kyk.gov.tr) İnternet sitesinden alınacaktır.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir