Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adaylar;

Profesör kadrosu için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişleri, Doçentlik Belgesi örneği ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) adet dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek, Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;

Doçent kadrosu için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişleri, Doçentlik Belgesi örneği ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) adet dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek, Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;

İlana müracaat edecek adayların ilanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 (onbeş) gün içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir.

Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumundan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Adaylar sadece durumuna uygun bir (1) birime müracaatta bulunabileceklerdir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, Yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/ İnternet adresinden temin edilebilir.

 

Birimi/ Bölümü Anabilim Dalı Unvanı Derecesi Adedi Niteliği
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Dili Profesör 1 1 Türkçe Bildirme ve Tasarlama Kipleri konusunda çalışmış olmak.
Kimya Fizikokimya Profesör 1 1 İletken polimer ve nanokompozitlerin sentezi, karakterizasyonu ve biyosensöruygulamaları konularında çalışmış olmak.
MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ
Mimarlık Bina Bilgisi Profesör 1 1 Rekreasyonel alan kullanımı konusunda çalışmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Sağlık Yönetimi Sağlık Kurumlarında Yönetim ve Organizasyon Profesör 1 1 Yönetim ve yönetici geliştirme konularında çalışmalar yapmış olmak.
İşletme Yönetim ve Organizasyon Profesör 1 1 Yönetim ve Strateji bilim alanında doçentliğini almış, yenilik, örgüt kültürü ve işletme yönetimi eğitimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
BUCAK TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
Biyomedikal Mühendisliği Biyomalzeme Doçent 1 1 Ftalosiyanin kimyası ve asimetrik geçiş metal katalizi alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Biyomedikal Mühendisliği Biyomalzeme Doçent 1 1 Enantiyoseçimli sentez ve makrosiklik bileşikler alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir