Nişantaşı Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alacak

İlan No : 1016611
İlanın Çıkılacağı yer NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ—>İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ—>GAZETECİLİK BÖLÜMÜ—>GAZETECİLİK PR. (TAM BURSLU)
Kadro Ünvan ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
Ales Puanı  70

Kadro Sayısı 1
Yds/Dengi 50
Kadro Derecesi 0
Duyuru Başlama Tarihi 19.04.2017
Son Başvuru Tarihi 03.05.2017
Sonuç Açıklama Tarihi 15.05.2017
Ön Değerlendirme Tarihi 08.05.2017
Sınav Giriş Tarihi 11.05.2017
Başvuru Tipi Şahsen, Posta

Basvuru Yeri Nişantaşı Üniversitesi Sadabad Kampüsü No:88 Kağıthane / İstanbul
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi www.nisantasi.edu.tr

ÖZEL ŞARTLAR

Gazetecilik alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak ve Gazetecilik veya Radyo Televizyon ve Sinema alanında doktora yapmış ya da yapıyor olmak.
GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER
1- Başvuru Dilekçesi (Başvurdukları bölüm adı, ilan tarihi, yazışma adresi ve telefon numaralarını içeren başvuru dilekçesi)

2- Özgeçmiş

3- Diploma Fotokopileri

4- Nüfus cüzdan fotokopisi 2 adet vesikalık fotoğraf

5- ALES belgesi fotokopisi

6- Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi Fotokopisi

7- Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge.

8- Resmi transkripler

9- Onaylı Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışıyor olanlar veya ayrılmış olanlar getirecekler)

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir