ODTÜ Araştırma Görevlisi Alımları

Son Başvuru Tarihi : 23.08.2017

İlan No : 1018481
İlanın Çıkılacağı yer : ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI
Kadro Ünvan : ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
Ales Puanı : 70
Kadro Sayısı : 4
Yds/Dengi : 80
Kadro Derecesi : 4
Duyuru Başlama Tarihi : 09.08.2017
Sonuç Açıklama Tarihi : 15.09.2017
Ön Değerlendirme Tarihi : 06.09.2017
Sınav Giriş Tarihi : 12.09.2017

Basvuru Yeri

ODTÜ Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü C Blok No:205 bölüm Sekreterliği 06800 Çankaya ANKARA 0(312) 210 25 11
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi

www.mete.metu.edu.tr

ÖZEL ŞARTLAR

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ABD’nda tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak. 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesine göre atama yapılacak olup, eğitimi süresince 33/a maddesine geçişi yapılmayacaktır.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 80.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER
—Başvurdukları bölüm/anabilim dalı/program adı, ilan tarihi ve son başvuru tarihleri, yazışma adreslerini ve telefon numaralarını belirten dilekçe —Özgeçmiş —Merkezi sınav (ALES) belgesi fotokopisi (Başvuru tarihi itibariyle 3 yıldan eski olmamak şartıyla) —Yabancı dil sınav belgesi fotokopisi —Onaylı diploma fotokopisi —Lisans transkripti (resmi) —Yüksek Lisans veya Doktora öğrenci belgesi —Nüfus cüzdanı fotokopisi —1 Adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı) —Erkek adaylar için askerlik terhis veya tecil belgesi fotokopisi —Başvuru zarfı kapak formu http://www.pdb.metu.edu.tr adresinden indirilebilir.

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir