Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 20 Akademik Personel Alımı

Üniversitemiz Birimlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümleri ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Yönergesi uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.  İlanla ilgili tüm bilgiler Üniversitemizin www.osmaniye.edu.tr internet adresinde yer almaktadır.

 

Birimi Bölümü ABD/ Program Kadro Unvanı Adet Açıklamalar
İktisadi ve İdari Bilimler Fak. İşletme Yönetim ve Organizasyon Yrd. Doç. Dr. 1 İşletme anabilim dalında doktora yapmış olmak. Örgütsel davranış ve sosyal ağlar konularında çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fak. Yönetim Bilişim Sistemleri Yönetim ve Bilişim Sistemleri Yrd. Doç. Dr. 1 Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Çok kriterli karar verme ve matematiksel modelleme konularında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fak. İktisat İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Yrd. Doç. Dr. 1 İktisat alanında doktora yapmış olmak, gelir eşitsizliği ve oyun teorisi alanlarında çalışmış olmak.
Mühendislik Fak. İnşaat Mühendisliği Malzeme Yrd. Doç. Dr. 1 Yapı eğitimi anabilim dalında doktora yapmış olmak. Duvar ve harçlar konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik Fak. İnşaat Mühendisliği Malzeme Yrd. Doç. Dr. 1 İnşaat Mühendisliği anabilim dalında doktora yapmış olmak. Geopolimerharcı konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik Fak. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Telekomünikasyon Yrd. Doç. Dr. 1 Haberleşme sistemleri üzerine çalışmış olmak.
Mühendislik Fak. Harita Mühendisliği Fotogrametri Yrd. Doç. Dr. 1 Harita Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Küresel yüzeyli objelerin fotogrametrik yöntemle değerlendirilmesi üzerine uygulamalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fak. İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Dili ve Edebiyatı Yrd. Doç. Dr. 1 Akademik yazım alanında çalışmış olmak.
Fen Edebiyat Fak. Tarih Yakınçağ Tarihi Yrd. Doç. Dr. 1 Yakınçağ Tarihi anabilim dalında doktora yapmış olmak. Osmanlı teşkilat tarihi konularında çalışma yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fak. Tarih Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Yrd. Doç. Dr. 1 Türkiye Cumhuriyet Tarihi alanında doktora yapmış olmak. Biyografi ve tarih alanlarında çalışmaları olmak.
Fen Edebiyat Fak. Tarih Genel Türk Tarihi Yrd. Doç. Dr. 1 Batı Türkistan tarihi üzerine çalışma yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fak. Psikoloji Sosyal Psikoloji Doç. Dr. 1 Doçentliğini sosyoloji alanında almak ve gündelik hayatın sosyolojisi alanında çalışmış olmak.
Fen Edebiyat Fak. Psikoloji Gelişim Psikolojisi Doç. Dr. 1 Eğitim ve suç konularında çalışmış olmak.
Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilinler Fak. Bilgi ve Belge Yönetimi Bilgi ve Belge Yönetimi Yrd. Doç. Dr. 1 Bilgi ve Belge Yönetimi anabilim dalında doktora yapmış olmak, Bilgi ve belge alanında çalışma yapmış olmak.
Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilinler Fak. Bilgi ve Belge Yönetimi Bilgi ve Belge Yönetimi Yrd. Doç. Dr. 1 Bilgi ve Belge Yönetimi anabilim dalında doktora yapmış olmak, Bilgi ve belge alanında çalışma yapmış olmak veya Osmanlı yakınçağ tarihi sosyo-kültürel, ekonomi ve şehir tarihi alanında çalışmaları olmak.
İlahiyat Fak. Temel İslam Bilimleri Tefsir Yrd. Doç. Dr. 1 Tefsir alanında doktora yapmış olmak.
Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gıda Teknolojisi Gıda Teknolojisi Yrd. Doç. Dr. 1 Biyoteknoloji ve genetik alanında çalışmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Hemşirelik Yrd. Doç. Dr. 1 Doğum ve Kadın hastalıkları hemşireliği alanında doktora yapmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Hemşirelik Yrd. Doç. Dr. 1 İç Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış olmak. Obez bireylerde davranış değişimi konusunda çalışma yapmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik Prof. Dr. 1 Açlık hormonu olan ghrelin ve yağ asitleri ile ilgili özgün çalışmaları olmak.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir