Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Özyeğin Üniversitesinden:

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır.

İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; anabilim dalını belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Duyurulur.

 

Fakülte Bölüm Prof. Doçent Yrd. Doç. Açıklama
Mühendislik Fakültesi Mühendislik Temel Bilimleri 1 Fizik alanında doktora yapmış ve doçentliğini almış olmak. Hadron spektroskopisi, yapısı ve etkileşimleri ile Örgü Kuantum Renk Dinamiği konularında teorik ve hesaplamalı araştırmalar yapıyor olmak; yetkinliğini uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış çalışmaları ve yürüttüğü projeler ile kanıtlamak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1 Doktorasını İşletme veya Yiyecek İçecek alanında yapmış olmak (yurt dışında doktorasını almış ise denkliğinin bulunması). Yiyecek ve İçecek Yönetimi alanında yetkinliğini ve sektörel bilgisini, yayınları, yürüttüğü projeleri ve önceki iş tecrübeleri ile kanıtlamış bulunmak. İyi derece İngilizce bilmek.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir