Piri Reis Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin, aşağıda belirtilen bölümlerine, 2547 sayılı Yasanın 23, 25, 26 ve 33. maddeleri ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği “ hükümleri, “PRÜ Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve atama Kriterlerine İlişkin Senato Esasları” ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında öngörülen minimum kriterleri sağlayan,

TAM GÜNLÜ AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR.

Başvuru süresi ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gündür.

Detaylar, ilanın Resmi Gazete’de yayınlanmasını müteakip Üniversitemiz web sayfamızda duyurulacaktır.

 

BİRİM BÖLÜM ADEDİ UNVAN ARANAN NİTELİKLER
Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği 1 Prof. Dr. Lisans Diploması veya Doktora diploması veya Doçentlik unvanını Bilgisayar ile ilgili alanlardan birinden almış olmak. Bilgisayar alanlarından birinde çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak.
1 Doç. Dr. Lisans Diploması veya Doktora diploması veya Doçentlik unvanını Bilgisayar ile ilgili alanlardan birinden almış olmak. Bilgisayar alanlarından birinde çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak.
1 Yrd. Doç. Dr. Lisans Diplomasını veya Doktora diplomasını Bilgisayar ile ilgili alanlardan birinden almış olmak. Bilgisayar alanlarından birinde çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak.
1 Araş. Gör. Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği alanlarının birinden lisans mezunu olmak. Bu alanlarından birinde yüksek lisans yapıyor veya yapmış olmak.
Denizcilik Fakültesi Gemi Makinaları ve İşletme Mühendisliği Bölümü 1 Prof. Dr. Denizcilik, Gemi İnşaatı, Gemi Makinaları alanlarından birinden Lisans diploması veya Doktora Diploması veya Doçentlik unvanı almış olmak. Bu alanların birinde çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak.
Deniz Ulaştırma İşletme Müh. 1 Araş. Gör. Üniversitelerin İşletme veya Denizcilik İşletmeleri alanlarından birinden lisans mezunu olmak. Bu alanlarından birinde yüksek lisans yapıyor veya yapmış olmak.
Fen Edebiyat Kimya 1 Prof. Dr. Lisans Diploması veya Doktora diploması veya Doçentlik unvanını Kimya ile ilgili alanlardan birinden almış olmak. Enerji Sistemleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
1 Prof. Dr. Lisans diplomasını Kimya alanında almış olmak. Doktora diploması ve doçentlik unvanını kimya alanında veya Teorik / Hesaplamalı kimya dalında almış olmak. Nanoteknoloji, Denizcilik veya Gemilere yönelik malzeme geliştirme alanlarından en az birinde çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Böl. 1 Araş. Gör. Üniversitelerin İşletme Bölümlerinden lisans mezunu olmak. Finans alanında yüksek lisans yapıyor veya yapmış olmak.

 

İLETİŞİM:

Telefon    : (0 216) 581 00 50, (0 216) 581 00 61

Web        : www.pirireis.edu.tr

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir