Piri Reis Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımları

Üniversitemizin, aşağıda belirtilen bölümlerine, 2547 sayılı yasanın 23, 25 ve 26 maddeleri ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği “ hükümleri ve “PRÜ Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve atama Kriterlerine İlişkin Senato Esasları”nda öngörülen minimum kriterleri sağlayan,

 

TAM GÜNLÜ ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR

BİRİM BÖLÜM ADEDİ UNVAN ARANAN NİTELİKLER
Mühendislik Fakültesi Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği 1 Profesör Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği veya Gemi ve Deniz Bilimleri Mühendisliği veya Makine Mühendisliği alanlarından birinde Doktora yapmış olmak.
1 Yrd. Doç. Dr. Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği veya Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği veya Makine Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği alanlarında doktora yapmış olmak.
Makine Mühendisliği 1 Yrd. Doç. Dr. Doktora çalışmasını Makine Mühendisliği Bilim alanında yapmış olmak; Termal Sistem Dizaynı, elektrokinetiks, elektro-osmotik akış veya mikro termal sistemler, mikro ölçekli nanoakışkan ısı transferi konularında deneysel uygulamalar geliştirebilecek/gerçekleştirebilecek donanıma sahip olmak.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1 Yrd. Doç. Dr. Elektrik Elektronik Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği veya Bilişim Mühendisliği alanlarından birinden lisan veya yüksek lisans mezunu olmak veya doktora yapmış olmak; elektromekanik veya endüstriyel otomasyon veya robotik alanlarında sayısal ve deneysel uygulamaları gerçekleştirecek ve geliştirebilecek donanıma sahip olmak.
Endüstri Mühendisliği 1 Profesör Çok kriterli karar verme alanında çalışmalar yapmış olmak ve Karar Bilimleri alanında laboratuvar çalışmalarında bulunmuş olmak, İstatistik, araştırma metodolojisi, veri analizi ve sörvey metodları alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
1 Doç. Dr. Endüstri Mühendisliği Bilim alanında, Veri Madenciliği sınıflandırması, Optimizasyon, Ergonomi ve İş Etüdü veya İş Sağlığı ve Güvenliği veya Olasılık ve İstatistik veya Proje Yönetimi konularından birinde çalışmalar yapmış olmak.
1 Yrd. Doç. Dr. Endüstri Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği alanlarından birinde lisans veya yüksek lisans veya doktora yapmış olmak; Veri Madenciliği Sınıflandırması, Optimizasyon, Ergonomi ve İş Etüdü veya İş Sağlığı ve Güvenliği veya Olasılık ve İstatistik veya Proje Yönetimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 1 Yrd. Doç. Dr. Doktorasını, Deniz Hukuku, Deniz İşletmeciliği, Uluslararası İlişkiler veya Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği alanlarından birinde yapmış olmak. Güverte Denizci Eğitimci Belgesine sahip olmak.
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği 1 Doç. Dr. Üniversitelerin Makine, Gemi inşaatı veya Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği programların birinden mezun olmak. Doktorasını, konstrüksiyon ve imalat veya gemi makinaları alanında yapmış olmak.
Fen Edebiyat Kimya 1 Doç. Dr. Lisans diplomasını Kimya alanında, Doktora diplomasını Kimya Mühendisliği alanında almış olmak. Doçentlik unvanını Kimya (Fizikokimya) alanında almış olmak. Yüzey kimyası konularında çalışmış olmak ve SCI endeksli dergilerde bu uzmanlık konusuyla ilgili doktora sonrası en az 3 yayını bulunmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve Finans 1 Doç. Dr. Doktorasını İktisat alanında yapmış olmak. Doçentliğini Gelişme İktisadı alanından almış olmak. Başta denizcilik ekonomisi ve bölgesel ekonomi alanında olmak üzere en az 4 adet SSCI’de taranan alanının önde gelen dergilerde akademik yayınlar yapmış olmak. Bölgesel ekonomi, gelişme ve büyüme iktisadı alanlarında ders verebilecek olmak.
Uluslararası İşletme ve Ticaret 1 Yrd. Doç. Dr. Uluslararası Ticaret uzmanlık alanında 5 yıl tecrübeli, Tercihen yurtdışı doktoralı, SSCI ve SCI (Extended) endekslerinde en az üç yayını olmak, İngilizce ders verebilecek.
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık 1 Doç. Dr. Karayolu, demiryolu ve inter-modal taşımacılık, Ulusal ve uluslararası taşımacılık mevzuatı ile Lojistik ve taşımacılık modellemesi ve planlaması gibi dersleri vermek üzere lisans eğitimini üniversitelerin lojistik, işletme, işletme mühendisliği ve endüstri mühendisliği alanlarından birisinde tamamlamış, en az üçü uluslararası makale kapsamında olmak kaydıyla yayınlarını lojistik ve/veya taşımacılık konularında yapmış ve tercihen en az üç yıl sektör tecrübesi olan
Yönetim Bilişim Sistemleri 1 Yrd. Doç. Dr. Bilgisayar, Elektrik, Elektronik, Bilişim, Bilgi, Karar, Sistem, Yazılım ile ilgili bölümler veya mühendislikler, Endüstri Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Yöneylem Araştırması, Sayısal Yöntemler, Yönetim Bilişim Sistemleri veya Enformatik bölümlerinde doktora yapmış olmak.
Denizcilik Meslek Yüksekokulu Gemi Aşçılığı Programı 1 Yrd. Doç. Dr. Gastronomi veya Mutfak sanatları lisan programlarından birinden mezun olmak ve doktorasını yapmış olmak,

 

İLETİŞİM:

Tlf        : (0216) 581 00 50, (0216) 581 00 61

Web     : www.pirireis.edu.tr

Adres   : Postane Mahallesi, Eflatun Sokak No: 8, 34940   Tuzla/İSTANBUL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir