Sabancı Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı

İlan No :1016662
İlanın Çıkılacağı yer:
SABANCI ÜNİVERSİTESİ—>MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ—>MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ PROGRAMLARI BÖLÜMÜ—>ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ PR. (İNGİLİZCE) (ÜCRETLİ)
Kadro Ünvan:ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
Ales Puanı :70

Kadro Sayısı:1
Yds/Dengi:80
Kadro Derecesi:0
Duyuru Başlama Tarihi:25.04.2017
Son Başvuru Tarihi:09.05.2017
Sonuç Açıklama Tarihi:12.05.2017
Ön Değerlendirme Tarihi:10.05.2017
Sınav Giriş Tarihi:11.05.2017
Başvuru Tipi:Şahsen,Posta

Basvuru Yeri:

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Orta Mah. Üniversite Cad. No:27 34956 Orhanlı – Tuzla İSTANBUL
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi:

http://fens.sabanciuniv.edu/tr/

ÖZEL ŞARTLAR

Elektronik Mühendisliği alanında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak. 2547 sayılı kanunun 50/d maddesi uyarınca alım yapılacaktır. Yazılı Giriş Sınavı, Üniversitemizin eğitim dili İngilizce olmasından dolayı, İngilizce olarak yapılacaktır.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 80.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER

Başvurular, Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlık Ofisi’ne şahsen veya kargo yolu ile yapılacaktır. E-posta ile yapılan, son başvuru tarihi sonrasında Dekanlık Ofisi’ne ulaşan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Orta Mah. Üniversite Cad. No:27 34956 Orhanlı – Tuzla İSTANBUL

Başvuru için gerekli belgeler:

1. Eksiksiz doldurulmuş fotoğraflı ”Araştırma Görevlisi Kadrosu Başvuru Formu” (Başvuru birimlerinden alınabilir.)

2. Başvuru Dilekçesi (Başvuruda bulunulan ilgili Üniversite/Fakülte veya Enstitü, İlan numarasını, Kadro Ünvanını ve iletişim bilgilerini belirten imzalı başvuru dilekçesi.)

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4. Özgeçmiş

5. Yabancı Dil Belgesi ( YDS’den en az 80 veya eşdeğeri bir sınavdan başarılı olmak)

6. ALES belgesi fotokopisi (ALES Puanı en az 70 olmalı)

7. Onaylı Lisans/Lisansüstü diploması fotokopisi

8. Yurtdışı Üniversitelerden mezun adaylar için denklik belgesi

9. Resmi transkript belgeleri (Lisans, lisansüstü)

10. Öğrenci Belgesi (Yüksek lisans, doktora)

11. 2 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olmalı)

12. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge.

Başvuru süresi içinde yapılmayan, e-posta ile yapılan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, kargo ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlık Ofisi’ne ulaşmış olması gerekmektedir. Kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Sonuçlar Üniversitemiz Web adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca duyuru yapılmayacaktır.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Orta Mah. Üniversite Cad. No:27 34956 Orhanlı – Tuzla İSTANBUL

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir