Suriyeli Öğrenciler İçin 2 bin 78 Geçici Süreli Öğretici Alınacak

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının Desteklenmesi Projesi kapsamında 981 sınıf öğretmeni, 597 Türkçe öğretmeni ve 500 rehber öğretmen olmak üzere toplam 2 bin 78 geçici süreli öğretici alınacak.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Avrupa Birliği arasında imzalanan “Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu” projesi kapsamında, Geçici Eğitim Merkezlerinde ve Suriyeli öğrencilerin yoğun olduğu Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışmak üzere geçici süreli öğretici alınacak.

Geçici Koruma Kanunu kapsamındaki Suriyeli öğrencilere Türkçe öğretmek ve bu kurumlarda yürütülen rehberlik hizmetlerini geliştirmek amacıyla, “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” kapsamında 981 sınıf öğretmeni, 597 Türkçe öğretmeni ve 500 rehber öğretmen olmak üzere toplam 2 bin 78 geçici süreli öğretici alınacak.

 

Başvurular 27 Şubat -2 Mart tarihleri arasında

Geçici süreli öğretici alımı başvuruları 27 Şubat -2 Mart tarihleri arasında alınacak, 6 – 8 Mart tarihleri arasında mülakatlar gerçekleştirilecek, yerleştirme sonuçları ise 13- 15 Mart tarihleri arasında ise yerleştirme sonuçları ilan edilecek.

Başvurular (meb.gov.tr) (pictes.meb.gov.tr/ ) (hbogm.meb.gov.tr/) elektronik adresleri üzerinden yapılacak.

Geçici süreli öğretici alımına ilişkin duyuruya ulaşmak için tıklayınız

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir