Türk-Alman Üniversitesi Eğt-Öğrt Planlacısı Alım İlanı

İlan No : 1018669
İlanın Çıkılacağı yer TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ—>REKTÖRLÜK
Kadro Ünvan EĞT-ÖĞRT. PLAN.
Ales Puanı  70
Kadro Sayısı 1
Yds/Dengi 50
Kadro Derecesi 1
Duyuru Başlama Tarihi 18.08.2017
Son Başvuru Tarihi 07.09.2017
Sonuç Açıklama Tarihi 20.09.2017
Ön Değerlendirme Tarihi 12.09.2017
Sınav Giriş Tarihi 15.09.2017
Başvuru Tipi Şahsen, Posta, İnternet
Basvuru Yeri Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Beykoz/İSTANBUL
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi www.tau.edu.tr

ÖZEL ŞARTLAR
Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi veya Eğitim Yönetimi ve Planlaması veya Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi veya Eğitim Yönetimi ve Denetimi veya Eğitim Programları ve Öğretim alanlarından birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
En az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak gerekir.
Lisans mezunu olunan alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
Alanında lisans sonrası tecrübe şartı aranan Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerdeki öğretim görevlisi kadroları ile okutman, uzman ve çevirici, eğitim-öğretim planlamacısı kadrolarına başvurularda, alanında tezli yüksek lisans mezunu olanlar, alanında lisans sonrası iki yıl tecrübeli kabul edilecektir.
Tezsiz yüksek lisans mezunları ile yüksek lisansa denk sayılan lisans programlarından mezun olanlar, lisans sonrası tecrübeli olarak kabul edilmeyecektir.

İSTENEN BELGELER
1-Başvuru Formu (www.tau.edu.tr adresinden ulaşılabilir.)

2-Özgeçmiş

3-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4-Öğrenim Belgeleri ve transkript

5-Yabancı ülkelerden alınmış diplomaların denklik belgeleri

6-Yabancı Dil Belgesi (Almanca)

7-Ales Belgesi

8-2 adet fotoğraf

9-Erkek Adayların askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduklarını gösterir belge

10-Niteliklerde belirtilen deneyim belgesi mezuniyetten sonraki döneme ait olmalıdır.

-Müracaatlar şahsen, internet veya posta yoluyla Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Şahinkaya Caddesi No:86 – 34820 Beykoz/İSTANBUL adresine yapılabilecektir. Postada meydana gelebilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

-Başvuru sırasında yukarıda belirtilen belgelerin fotokopilerinin gönderilmesi yeterli olup, sınava çağrılanların evrak asıllarını veya onaylı suretlerini sınavdan önce ibraz etmeleri gerekmektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı pdb@tau.edu.tr

Şahinkaya Caddesi No:86 34820 – Beykoz/İSTANBUL 0216 333 35 67-68-69

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir