Ufuk Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı

İlan No :1016530
İlanın Çıkılacağı yer:
UFUK ÜNİVERSİTESİ—>İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ—>YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ BÖLÜMÜ
Kadro Ünvan:ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
Ales Puanı :70

Kadro Sayısı:1
Yds/Dengi:50
Kadro Derecesi:0
Duyuru Başlama Tarihi:07.04.2017
Son Başvuru Tarihi:22.04.2017
Sonuç Açıklama Tarihi:11.05.2017
Ön Değerlendirme Tarihi:28.04.2017
Sınav Giriş Tarihi:03.05.2017
Başvuru Tipi:Şahsen,Posta

Basvuru Yeri:

Ufuk Üniversitesi Personel Müdürlüğü Kızılcaşar Mah.İncek Bulvarı 06836 İncek /Gölbaşı/ANKARA
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi:

www.ufuk.edu.tr

ÖZEL ŞARTLAR

Üniversitelerin Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümlerinin birinden mezun olmak.
Üniversitelerin Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Yazılım Mühendisliği, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümlerinden birisinde Yüksek Lisans veya Doktora eğitimine devam ediyor olmak.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

ÜNVAN ŞARTLAR
Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER
Dilekçe, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 1 adet Fotoğraf, Özgeçmiş, Öğrenim Durum (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) belgeleri, Lisans Not Ortalamasını gösterir transkript (onaylı sureti) ile ALES ve Yabancı Dil Belgelerinin Fotokopileri.

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir