Ufuk Üniversitesi Uzman Alımı

İlan No :1016397
İlanın Çıkılacağı yer:
UFUK ÜNİVERSİTESİ—>TIP FAKÜLTESİ—>DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ—>İÇ HASTALIKLARI ANABİLİM DALI
Kadro Ünvan:UZMAN
Ales Puanı :70(Ales Muaf)
Kadro Sayısı:2
Yds/Dengi:50
Kadro Derecesi:0
Duyuru Başlama Tarihi:29.03.2017
Son Başvuru Tarihi:13.04.2017
Sonuç Açıklama Tarihi:28.04.2017
Ön Değerlendirme Tarihi:20.04.2017
Sınav Giriş Tarihi:25.04.2017
Başvuru Tipi:Şahsen,Posta

Basvuru Yeri:

Ufuk Üniversitesi Personel Müdürlüğü Kızılcaşar Mahallesi İncek Bulvarı 06836 İncek/Gölbaşı/ANKARA
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi:

www.ufuk.edu.tr

ÖZEL ŞARTLAR

İç Hastalıkları alanında uzmanlık belgesi almış olmak.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

ÜNVAN ŞARTLAR
En az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak gerekir.
Lisans mezunu olunan alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
Alanında lisans sonrası tecrübe şartı aranan Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerdeki öğretim görevlisi kadroları ile okutman, uzman ve çevirici, eğitim-öğretim planlamacısı kadrolarına başvurularda, alanında tezli yüksek lisans mezunu olanlar, alanında lisans sonrası iki yıl tecrübeli kabul edilecektir.
Tezsiz yüksek lisans mezunları ile yüksek lisansa denk sayılan lisans programlarından mezun olanlar, lisans sonrası tecrübeli olarak kabul edilmeyecektir.

İSTENEN BELGELER
Dilekçe, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 1 adet Fotoğraf, Özgeçmiş, Öğrenim Durum (Lisans-Uzmanlık) belgeleri ile Lisans Not Ortalamasını gösterir transkript (onaylı sureti) ve Yabancı Dil Belgelerinin Fotokopileri.

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir