Yalova Üniversitesi Uzman Alımı

İlan No : 1017956
İlanın Çıkılacağı yer YALOVA ÜNİVERSİTESİ—>REKTÖRLÜK
Kadro Ünvan UZMAN
Ales Puanı  70
Kadro Sayısı 1
Yds/Dengi 50
Kadro Derecesi 6
Duyuru Başlama Tarihi 14.07.2017
Son Başvuru Tarihi 28.07.2017
Sonuç Açıklama Tarihi 16.08.2017
Ön Değerlendirme Tarihi 04.08.2017
Sınav Giriş Tarihi 10.08.2017
Başvuru Tipi Şahsen, Posta
Basvuru Yeri YALOVA ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI ( Merkez Yerleşkesi Çınarcık yolu üstü 77100 YALOVA Tel. : 0226 815 58 02 Faks : 0226 815 58 14)
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi http://www.yalova.edu.tr/

ÖZEL ŞARTLAR
Medya ve İletişim, Basın ve Yayıncılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım veya Gazetecilik bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli Yüksek Lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla lisans sonrası alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6-Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.

ÜNVAN ŞARTLAR
En az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak gerekir.
Lisans mezunu olunan alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.
Alanında lisans sonrası tecrübe şartı aranan Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerdeki öğretim görevlisi kadroları ile okutman, uzman ve çevirici, eğitim-öğretim planlamacısı kadrolarına başvurularda, alanında tezli yüksek lisans mezunu olanlar, alanında lisans sonrası iki yıl tecrübeli kabul edilecektir.
Tezsiz yüksek lisans mezunları ile yüksek lisansa denk sayılan lisans programlarından mezun olanlar, lisans sonrası tecrübeli olarak kabul edilmeyecektir.

İSTENEN BELGELER
1- Öğretim Elemanları Başvuru Formu (Adaylar Başvuru Formuna http://www.yalova.edu.tr/Files/UserFiles/177/Oretim_Eleman_Bavuru_Formu_1.doc adresten ulaşabilirler.)

2- Lisans Diploma veya geçici mezuniyet belgesi noter yada Resmi Kurum onaylı sureti (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge).

3- Bir adet fotoğraf (4,5×6 cm. ebadında vesikalık fotoğraf).

4-ALES Belgesi.

5-Yabancı Dil belgesi

6- Lisans Transkripti Noter yada Resmi Kurum onaylı

7-Yüksek Lisan belgesi veya alanında en az 2 yıl tecrübeli olduğunu belirten belge.

8. Özgeçmiş

Not : 1- Adaylar sadece bir alana ilişkin başvuruda bulunabilecektir.

2- Belgesi eksik olan veya süresinde Üniversiteye ulaşmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

3- Üniversitemiz web adresinde yayınlanacak duyurular tebligat niteliğinde olup, ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır

4- Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

MUAFİYET
1) Doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmaz.
2) Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İlgili Haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir