Yeditepe Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

 

 

FAKÜLTE BÖLÜMÜ/ANABİLİM DALI KADRO UNVANI ADET
Mühendislik Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü-Kanser Biyolojisi ve Genetiği Alanı Profesör 1
Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Doçent 1
Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Doçent 2
Ticari Bilimler Fakültesi Uluslararası Finans Bölümü – Finans Alanı Doçent 1
Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Doçent 1

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ:

Profesör kadrosu için, başvuracak adayların 2547 sayılı Kanunun 26.maddesinde belirtilen şartlar ile başvurduğu bölüm/anabilim dalı ve başlıca araştırma eserini belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 1 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanın noter onaylı suretini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgelerinin noter onaylı suretlerini, var ise; merkezi yabancı dil sınav sonuç belgelerini, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan ve belgeleyen 6 (Altı) takım dosyayı da ekleyerek Rektörlüğümüze teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuracak olan adayların; Osteoporoz ve İmplant konusunda çalışmaları olması beklenmektedir.

Doçent kadrosu için, başvuracak adayların 2547 sayılı Kanunun 25. maddesinde belirtilen şartlar ile başvurduğu bölüm/anabilim dalını belirttikleri müracaat dilekçelerine; Özgeçmişlerini, 1 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanın noter onaylı suretini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgelerinin noter onaylı suretlerini, merkezi yabancı dil sınav sonuç belgelerini, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan ve belgeleyen 4 (Dört) takım dosyayı da ekleyerek Rektörlüğümüze teslim etmeleri gerekmektedir. Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü, Doçent kadrosuna başvuracak olan adayların “Nanoyapılar ve optik özelliklerinin sayısal analizi” alanında deneyimli olmaları beklenmektedir. Ticari Bilimler Fakültesi, Uluslararası Finans Bölümü, Finans alanına başvuracak adayların “Şirket Birleşmeleri ve Satın almaları, Yatırım ve Portföy Yönetimi ve Finansal Ürün Geliştirme” konusunda akademik tecrübeye sahip olmaları beklenmektedir.

Son başvuru tarihi ilanın yayınlanmasından itibaren 15 günlük sürenin bitimidir. Müracaatlar şahsen yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. (Yurtdışından alınan tüm diplomaların ilgili makamlarca denkliğinin alınmış olması gerekmektedir.)

İlan olunur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir